Apartamenty Wrocław - nieruchomości luksusowe.Apartament - definicjaApartamenty i stylowe dobrze zaprojektowane mieszkania wciąż należą do rzadkości na naszym rynku. Dobry apartament to nieruchomość o dużym metrażu, stylowym wykończeniu zlokalizowana w sąsiedztwie prestiżowych obiektów lub historycznych zabytków (najczęściej w nowych strzeżonych budynkach z ochroną – nie eksponowanych w hałaśliwych miejscach). W Polsce rynek apartamentów dopiero się rozwija. Ze względu na wysoką cenę apartament stanowi dobro niedostępne, na które pozwolić mogą sobie nieliczni.


Zazwyczaj tego typu nieruchomości są kupowane przez firmy oraz zamożnych obcokrajowców (choć nie jest to regułą). Największym zainteresowaniem cieszą się apartamenty zlokalizowane w centrach miast w nowych strzeżonych apartamentowcach lub odrestaurowanych kamienicach. Są opcją szczególnie atrakcyjną dla ludzi ceniących prywatność, bezpieczeństwo i komfortowe użytkowanie. Ich niewątpliwą zaletą jest również usytuowanie w centrum miasta lub jego niedalekim sąsiedztwie. Bliskość zabytków, najlepszych klubów, restauracji i miejsca pracy jest niewątpliwą zaletą luksusowych nieruchomości.


Wnętrza tych mieszkań niczym nie ustępują nieruchomościom z dzielnic Berlin Mitte, Vienna Ring lub Paris 16. Ze względu na swój unikalny układ, są również dochodową inwestycją pod wynajem. Rozwój architektury wnętrz w naszym kraju i szeroki dostęp do materiałów budowlanych z całego świata sprawił, że odtworzenie zagranicznej wizualizacji lub stylowego wnętrza, które oglądał klient nie jest czymś szczególnie trudnym. Posiadacze apartamentów mogą liczyć na indywidualne miejsca parkingowe w zamkniętych strzeżonych garażach, całodobową, usługi concierge, ochronę i monitoring. Apartamenty mają ponadto wiele użytecznych funkcji takich jak systemy inteligentnego domu, programowaną klimatyzację czy sterowane oświetlenie wnętrza z poziomu telefonu komórkowego.
Mosbet

Jak mieszkają gwiazdy? Nieruchomości luksusowe. Apartamenty i posiadłości.Niewątpliwie same apartamenty, w których mieszkają gwiazdy odrożniają się pod wieloma względami. Pierwszym z nich są same rozkłady mieszkań oraz styl w jakim mieszkanie zostaje wykończone materiałami budowlanymi.


Wnętrza takich nieruchomości wykańczane są wysokiej jakości materiałami takimi jak drewno egzotyczne (np merbau, jatobe, tik egzotyczny, kamień, marmur). Materiały i meble używane do takich wnętrz pochodzą z manufaktur z tradycjami oraz wiodących producentów z Europy (najczęściej z Włoch, Niemiec i Hiszpanii). Odstają one kształtem od tych powszechnie używanych w tradycyjnych z prostego powodu – nie muszą być "użytkowe" na codzień stąd więcej elementów w nich ma charakter dekoracyjny i unkalne właściwości.


Same wnętrze jak i poszczególne pomieszczenia opracowane są według jednego stylu architektonicznego. Dzięki dobraniu odpowiednich farb i oświetlenia do usytuowania względem stroń świata mieszkania tego typu robią naprawdę dobre wrażenie.


Świetnym pomysłem we wnętrzach jest również zastosowanie specjalnych mozaik, które nadają im niepowtarzalnego charakteru jak ta poniżej:
Smart home sterowanie oświetleniem i funkcjami pomieszczeń.


Dodatkiem, który usprawnia funkcjonowanie apartamentu i zwiększa komfort życia w nim są niewątpliwie systemy smart-home.


Montując do wnętrza systemy smart home lokator może dowolnie sterować temperaturą, wilgotnością powietrza, sterować oświetleniem lub poszczególnymi urządzeniami z poziomu telefonu komórkowego lub dedykowanego sterownika. Wbrew pozorom bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza dla młodych fanów designerskich wnętrz. Poniżej prezentujemy film dzięki uprzejomości serwisu: http://www.kontakty-dotykowe.pl
Rodzaje apartamentów

apartament

W zależności od przeznaczenia i konstrukcji apartamenty możemy podzielić na kilka typów.

Apartamenty mieszkalne

- duże mieszkania wykończone w podwyższonym standardzie zlokalizowane w centrach miast i kameralnych miejscach. Mieszkania przeznaczone do użytku właścicielu lub pod wynajem dla firm i obcokrajowców. Ulokowane w nowych apartamentowcach lub zabytkowych kamienicach. Zazwyczaj są wykończone i zaprojektowane przez architekta wnętrz unikalnymi materiałami sprowadzanymi z różnych części świata. b) apartamenty pod wynajem krótkoterminowy – starannie wykończone mieszkania pod wynajem w systemie dobowym (lub na kilka dni) w celu odpłatnego użytkowania. W tej grupie apartamentów dominuje zasada - im bliżej centrum miasta tym lepiej dla rentowności inwestycji. Obsługą wynajmu zajmuje się specjalistyczna firma poszukująca najemców i przygotowująca najem w zamian za udział w miesięcznych zyskach (50/50 lub 70/30). Najemcy opłacają dobę wynajmu kwotami od 200 zł do 800 zł za dobę, a zysk dzielony jest pomiędzy właściciela a firmę zarządzającą nieruchomością. Dla właściciela ta opcja wynajmu jest korzystna o tyle, iż nie musi angażować swojego czasu w poszukiwanie i obsługę najmu.

Penthousepenthouse wrocław na sprzedaż

To bardzo dobrze zaprojektowane apartamenty zlokalizowane na ostatnich kondygnacjach starych i nowych budynków, z pokaźnymi tarasami i widokiem panoramicznym na miasto, penthousy są bardzo popularnymi nieruchomościami w NY oraz Chicago. Dzięki ulokowaniu na ostatnich kondygnacjach zapewniają duże poczucie komfortu i anonimowości, oraz pozwalają ich właścicielom podziwiać oświetlone miasto z góry. Przykład :Penthouse na sprzedaż

Loftyloft

Lofty to apartamenty i mieszkania wykonane w post - industrialnych budynkach (najczęściej opuszczonych fabrykach lub manufakturach). Co ciekawe początkowo mieszkali w nich najubożsi mieszkańcy miast oraz przestępcy. Porzuconymi nieruchomościami nikt się nie interesował dopóki ich ówcześnie “lokatorzy” nie zaczęli ich przekształcać na własny użytek. Wraz z rozwojem kultury i nowych trendów w sztuce, zaczęto aranżować je na stylowe,przestronne wnętrza o niepowtarzalnym charakterze. (ART). Charakterystycznymi elementami loftów są wysokie stropy (dochodzące nawet do 6m ! ), duże połacie okien, oraz odsłonięte ceglane ściany (odsłanianie i podświetlanie ceglanych ścian jest również dziś popularnym trendem w kamienicach). Wysokie stropy dają również możliwość budowy antresoli wewnątrz mieszkania lub stworzenia w nim naprawdę przestrzennego studia.


Apartamenty nad morzem lub zagranicąPopularne jako inwestycja w miejscowościach wypoczynkowych lub tropikalnych wyspach. Zakupowane nieruchomości najczęściej służą do wyłącznego użytku właścicieli lub pod wynajem dla turystów. Popularnym tematem obecnie na rynku nieruchomości są apartamenty w Hiszpanii. Wydarzenia na rynkach finansowych w latach 2007-2009 sprawiły znaczny spadek ich wartości. Ceny mieszkań i apartamentów w Hiszpanii są na poziomie tych w Polsce, a często nawet niższym o 30%. I tak za mieszkanie 2 pokojowe o powierzchni 50 m2 można nabyć na Teneryfie już za kwotę 46 000 Euro (dane z października 2013). Nieruchomości znajdujące się w Dubaju można nabyć za cenę nawet 6000 zł/m2 - a więc porównywalną z cenami w większości dużych polskich miast. W Polsce działają już pierwsze agencje nieruchomości zajmujące się obsługą tego rynku. Perspektywa posiadania nieruchomości z pięknym widokiem panoramicznym kusi coraz większą liczbę zamożnych Polaków.


Inwestując pieniądze w tego typu nieruchomość warto zatrudnić do jej obsługi profesjonalną firmę zajmującą się zarządzaniem najmem. Firma lub kancelaria prawna będzie za Ciebie dbała o fachową obsługę prawną oraz kwestie podatkowe. Perspektywa posiadania własnych czterech kątów kusi wielu prywatnych klientów, tak jak niesamowite widoki z samych nieruchomości.

Inwestowanie w nieruchomościPonieważ rynek apartamentów jest w Polsce nienasycony właściciel unikalnego apartamentu zarabia na nim praktycznie podwójnie na wzroście wartości w czasie i na wynajmie. Za unikaty na ostatnich piętrach (tzw pent-house'y) potencjalni nabywcy są w stanie wydać grubo ponad milion złotych. Zaletą tych mieszkań są również duże, ponad 100 metrowe tarasy oraz panoramiczne widoki na miasto lub sam jego Rynek. Mieszkania tego typu mogą być wynajmowane za kwotę ponad 12 000 zł miesięcznie, przez co są tratowane jako lokata kapitału porównywalna do lokali komercyjnych. Ich odsprzedaż jest również łatwiejsza niż nieruchomości komercyjnych. Przy zakupie nieruchomości warto nawiązać współpracę z dobrym pośrednikiem, gdyż spora część ofert nie jest publikowana w Internecie. Bardzo częstą praktyką przy zakupie i aranżacji przestronnych wnętrz jest scalanie nieruchomości, czyli łączenie dwóch mieszkań w jeden duży metraż, co ułatwia jego późniejszą aranżację. Przy zakupie luksusowych mieszkań koniecznie trzeba sprawdzić również tzw. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oraz planowane w sąsiedztwie inwestycje.Apartamenty na świecieW porównaniu z zagranicznymi apartamentami, nieruchomości w Polsce nie są tak drogie jak w Londynie czy Paryżu, gdzie osiągają naprawdę astronomiczne kwoty. Wiąże się to z dwoma aspektami. Po pierwsze duże zagraniczne miasta stanowią markę samą w sobie i nie potrzebują reklamy na rynkach międzynarodowych aby przyciągać klientów pragnących nabyć tam nieruchomość. Po drugie: są miejscem gdzie gromadzi się potężny zagraniczny i krajowy kapitał, w znacznej mierze inwestowany w lokalne nieruchomości, stąd cena większości z nich nie ma nic wspólnego z wartością odtworzeniową lub rynkową.

Są jednak apartamenty zlokalizowane w wyjątkowych miejscach i szczególnie zaprojektowane, które i tak znajdują nabywców. Absolutnym unikatem jest słynna w branży nieruchomości oferta sprzedaży apartamentu w Monako za bagatela: 280 000 000 $. Nieruchomość będzie miała powierzchnię ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych i zajmie ostatnie pięć pięter budynku o nazwie: Tour Odeon (zobacz multimedialną prezentację). Każda z bocznych ścian wnętrza jest przeszklona od poziomu podłogi, aż do sufitu. Do dyspozycji właściciela pozostaje również basen na ostatniej kondygnacji do wyłącznego użytku z widokiem panoramicznym na Morze Śródziemne. Jest to oferta przebijająca nawet apartamenty z Londyńskiego One Hyde Park i z budynku Burj-Al-Khalif w Dubaju. Zapraszamy Państwa do śledzenia rynku nieruchomości i tematów z nim związanych na naszym serwisie www.inwestycje-wroclaw.pl Ps. Jeśli wspominamy o ciekawej architekturze i wyjątkowych wnętrzach warto obejrzeć najnowszy projekt, który powstaje w Arabii SaudyjskiejPoszukiwania luksusowych nieruchomości.Poszukując dla siebie apartementu lub luksusowego domu warto nawiązać współpracę z agencją nieruchomości. Agencje nieruchomości mają dostęp do szerszej oferty, ponieważ codziennie monitorują rynek oraz mają wiedzę o listingach, ktre nie sa publikowane w internecie oraz o tych które będą dopiero na rynku ( np ich sprzedaż będzie związana z inną transakcją którą przeprowadzi właściciel). Co więcej agenci mają bardzo dobrą wiedzę na temat poszczególnych lokalizacji deweloperskich oraz wiedzę ile dokładnie warte jest mieszkanie.Zapraszamy Państwa do współpracy z naszą firmą w zakresie sprzedaży, wynajmu i nieruchomości luksusowych we Wrocławiu. Zajmujemy się lokalnym rynkiem nieruchomości od 2010 roku. Współpracujemy z klientami z Polski i z zagranicy.


Kontakt bezpośredni: Michał Banaszak. Tel. +48-604-978-704 (Polska) +48-538-441-222 (zagranicy - WhatsUP).