Inwestowanie w kawalerki. Sprzedaż i kupno mieszkań pod wynajem.  inwestowanie w kawalerki Wrocław

Ile kosztuje kawalerka we Wrocławiu?

Gdzie kupić kawalerkę pod wynajem we Wrocławiu

Kawalerki na sprzedaż - oferty nieruchomości online

Kawalerka (studio) to obecnie to oprócz mieszkań dwupokojowych najbardziej poszukiwana nieruchomość na rynku. Inwestorzy indywidualnie szczególnie upodobali sobie ten typ nieruchomości na rynku (ze względu na niższą cenę w stosunku do innych nieruchomości oraz szybki wynajem kawalerek na rynku).


 

W ostatnich latach szczególnym zainteresowaniem cieszyły się małe mieszkania zlokalizowane w centrach dużych miast oraz w ośrodkach wypoczynkowych (nad morzem i w górach). Ich ceny również wzrosły najszybciej na rynku – ponad 25% (nie licząc nieruchomości zlokalizowanych w nowoczesnych apartamentowcach w centrum miasta).


 

Ponieważ aktualne ceny tych mieszkań są bardzo wysokie coraz więcej osób decyduje się na poszukiwania mieszkań do remontu, mieszkań w stanie deweloperskim (tzw cesja praw deweloperskich) lub nieruchomości poniżej wartości rynkowej.


 

Choć ofert sprzedaży kawalerek nie brakuje, na rynku jest bardzo dużo ofert z zawyżonymi cenami (nawet ponad 12 tysięcy m2). Dlatego właśnie coraz więcej inwestorów i właścicieli mieszkań woli kupić tańsze mieszkania do remontu i samemu je aranżować i wykańczać. Sumaryczny koszt zakupu i remonty i tak jest niższy niż gotowego mieszkania.


Ile kosztuje kawerlak we Wrocławiu?


Ceny kawalerek kształtują się między 10 000 zł/m2 za 12500 zł m2 . Na rynku można spotkać droższe oferty ale w wynajmie długoterminowych nie ich cena nie przekłada się na wysoki czynsz. Ponieważ klienci są zainteresowani wynajem długoterminowym i policzalnymi, regularnymi zyskami wybierają oferty zlokalizowane w najlepszych lokalizacjach.


Gdzie kupić kawalerką do wynajęcia we Wrocławiu?


Dzielnicami na które zwracają uwagę klienci we Wrocławiu są: Krzyki, Śródmieście, Fabryczna i Psie Pole. Podane wyżej lokalizacje cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najemców oraz można w nich kupić kawalerki w przystępnych cenach zarówno z rynku pierwotnego jak i gotowe do wynajmu mieszkania z rynku wtórnego. 

Obecnie na rynku najbardziej pożądane są kawalerki w metrażu od 32-42m2, zlokalizowane w niskich kameralnych budynkach (metraże powyżej 32m2 bardzo często pozwalają na wyodrębnienie dodatkowego pokoju). Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania w nowym budownictwie, zwłaszcza te z balkonem, windą i miejscem postojowym w garażu podziemnym.


kawalerki Wrocław - sprzedaż

Inwestowanie w kawalerki po wynajem Nieruchomosci-Wroclaw.NetInwestycja w dochodowe kawalerki pod wynajem staje się coraz bardziej popularna wśród początkujących inwestorów oraz tych poszukujących dochodowych mieszkań pod wynajem. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wiele osób chce zainwestować swoje pieniądze w sposób opłacalny, a jednocześnie bez większego ryzyka oraz narażania na stratę kapitału w czasie.


Dlaczego właśnie kawalerki cieszą się największym zainteresowaniem?

Przede wszystkim, wynajmowanie kawalerek to prosty i policzalny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy, wypłacanych regularnie w równych odstępach czasu. Ludzie wynajmują mieszkania ze względu na różne potrzeby, a kawalerki są bardzo często poszukiwane przez osoby, które szukają niewielkiego, ale funkcjonalnego miejsca do mieszkania, firmy dla pracowników oraz osoby potrzebujące szybko przeprowadzić się do miasta.


Kawalerki są również łatwe do utrzymania. Ich niewielka powierzchnia oznacza, że koszty utrzymania są niższe niż w przypadku większych mieszkań. W dodatku, wynajmując kawalerkę, zwykle nie trzeba pokrywać kosztów za media, gdyż najemca jest zobowiązany do opłacenia rachunków. W efekcie, właściciel kawalerki może cieszyć się większym zyskiem z inwestycji. Kawalerki są też nieruchomościami generującymi duży dochód w stosunku do zainwestowanej kwoty.


Warto również zauważyć, że inwestycja w kawalerki może przynieść korzyści w dłuższej perspektywie. Wybierając odpowiednie mieszkanie inwestor zarobi podwójnie (tzn. na miesięcznym dochodzie z wynajmu oraz na wzroście wartości nieruchomości w czasie – dlatego szczególnie warto zwracać uwagę na lokalizację i standard budynku w miastach.

Rynek nieruchomości wciąż rozwija się i istnieją wiele czynników, które wpływają na wartość nieruchomości. W przypadku kawalerek, wiele zależy od lokalizacji, ale także od standardu wykończenia i wyposażenia. Duża podaż mieszkań mieszkań Inwestując w kawalerkę o wysokim standardzie, można liczyć na potencjalnie większy zysk z ewentualnej sprzedaży w przyszłości niż z najtaniej wykończonego mieszkania (jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jaki jest najgorszy błąd przy inwestycji w nieruchomości to tak- jest to najtańsze i najprostsze wykończenie wnętrza niskiej jakości materiałami).


Oprócz tego, inwestycja w kawalerkę może być również sposobem na zabezpieczenie przyszłości – swojej oraz swoich dzieci. Posiadając nieruchomość w dużym mieście, można mieć pewność, że w razie potrzeby będzie się mieć gdzie mieszkać, a także można przekazać ją w spadku swoim potomkom. W przypadku kawalerek, jest to szczególnie ważne, gdyż niewielkie mieszkania są często poszukiwane przez osoby samotne, studentów czy osoby starsze.


Podsumowując, inwestycja w kawalerki pod wynajem to coraz bardziej popularna forma inwestowania pieniędzy. Dzięki temu można zarabiać na wynajmie, utrzymać niskie koszty utrzymania, zabezpieczyć przyszłość i liczyć na zyski w dłuższej perspektywie. 

Gdzie kupić kawalerkę pod wynajem? 

Najczęściej wybieramy dla klientów mieszkania blisko centrum miasta, dużych ośrodków akademickich i przy dużych skupiskach budynków biurowych oraz w atrakcyjnych dzielnicach na przedmieściach miasta (praktycznie każda agencja wynajmu mieszkań ma własną mapę cen obowiązujących w mieście i zna doskonale najbardziej dochodowe lokalizacje). Dobrze dobrana lokalizacja będzie miała wpływ zarówno na cenę jak i trwałość najmu w czasie.


Kawalerki na sprzedaż - oferty nieruchomości onlineKawalerka na sprzedaż Lokalizacja Metraż Cena Link
Image 1 Wrocław Krzyki 32m2 429 000 zł Kawalerka na sprzedaż Wrocław Krzyki Wojszyce
Image 1 Wrocław Krzyki 32m2 429 000 zł Kawalerka na sprzedaż Wrocław Krzyki
Image 1 Wrocław Krzyki 32m2 429 000 zł Kawalerka na sprzedaż Wrocław Krzyki
Image 1 Wrocław Krzyki 32m2 389 000 zł Kawalerka na sprzedaż Wrocław Krzyki
Image 5 Wrocław Stare Miasto 26m2 349 000 zł Kawalerka na sprzedaż Stare Miasto - W sprzedaży od 20.10.2023.
Image 9 Wrocław Psie Pole 32m2 369 000 zł Kawalerka na sprzedaż Psie Pole
Image 9 Wrocław Psie Pole 32m2 380 000 zł Kawalerka na sprzedaż Psie Pole

Projektowanie kawalerki pod wynajem.


 

Projektując nowoczesną kawalerkę pod wynajem warto zwrócić uwagę na następujące czynniki:


docelowy najemca,
powłoki ścian,
oświetlenie,
stan instalacji w mieszkaniu,
spójność projektu i wykończenia mieszkania ( mieszkanie powinno być zaaranżowana według jednego projektu),

Poniżej przedstawiamy projekt mieszkania jaki najczęściej polecamy naszym klientom wraz z opisem technicznym. Mieszkanie o powierzchni 27m2 z dużym przestronnym salonem połączonym z kuchnią i wc.


       

Standard wykończenia: podłogi: panele dębowe, ściany: gładź + farba ceramiczna. Oświetlenie typu Leed. Okna PCV. Kuchnia w zabudowie projektowana na zamówienie z wyspą (zamontowano specjalne szuflady oraz blat, całość pokryta dodatkowym blatem). Wyposażenie: komody, łóżko małżeńskie: dwie szafy wnękowe. W mieszkaniu zamontowano dodatkowo unikalne oświetlenie punktowe, listwy leedowe oraz szklane włączniki dotykowe.


 

Łazienka wykończona w jasnej tonacji kolorów podkreślona listwami leedowymi. Kabina prysznicowa typu Fold (składana do wewnątrz z deszczownicą). Duże przestronne lustro ze szlifem bocznym. Zabudowa z półek pod sufit.


 

Dzięki takiej konfiguracji mieszkanie prezentuje się atrakcyjnie nacodzień jednocześnie jest zbudowane z dobrej jakości materiałów budowlanych, których nie trzeba poprawiać i konserwować w czasie (wygoda i dla właściciela i dla najemcy nieruchomości). Wyższy standard wykończenia przekłada się zarówno na wyższą cenę najmu jak i wartość nieruchomości w czasie.


  Poniżej świetnie opracowana kawalerka pod wynajem z oferty naszej firmy:

   

Poszukiwanie mieszkań pod wynajem - agencja nieruchomości. 

Zajmujemy się poszukiwaniami mieszkań pod wynajem oraz projektowaniem i aranżacją mieszkań pod wynajem. Dodatkowo dla naszych klientów oferujemy usługę zarządzania najmem. Współpracujemy z osobami i firmami z Polski i z zagranicy. Jako doświadczone biuro otrzymujemy bardzo dużo nieruchomości na sprzedaż z polecenia, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować Państwu unikalne mieszkania na lokalnym i krajowym rynku (nie wszystkie nasze oferty są publikowane w internecie).Zobacz również powiązane artykuły:


Pasywne domy prefabrykowane
Działki budowlane w górach
Zarabianie na nieruchomościach
Sprzedaż nieruchomości Wrocław

agent nieruchomości Wrocław