Ile kosztuje dom we Wrocławiu? Od czego zależy wycena domu? Gdzie kupić dom we Wrocławiu? Najlepsze dzielnice miasta.


W poniższym artykule poruszamy temat domów na sprzedaż we Wrocławiu, ich ceny oraz najlepszych lokalizacji we Wrocławiu.


Średnia cena domu we Wrocławiu wynosi 8300 zł/m2, średnia cena domu to kwota ok 1 600 000 zł. Najtańsze domy to szeregi i bliźniaki, najdroższe to konstrukcje wolnostojące położone w prestiżowych częściach miasta.


Od czego zależy cena domu?
Gdzie kupić dom we Wrocławiu?
Biuro nieruchomości Wrocław – Sprzedaż domów.

Jeśli szukasz domu we Wrocławiu, prawdopodobnie chcesz poznać jego koszt. Bez wątpienia, cena nieruchomości będzie zależna od wielu czynników, w tym od lokalizacji, wielkości, standardu wykończenia oraz od tego, czy budynek jest nowy, czy ma już swoją historię.


Ile kosztuje dom na sprzedaż we Wrocławiu?Ceny domów we Wrocławiu zaczynają się od około 850 000 złotych za niewielką nieruchomość na obrzeżach miasta, a kończą się na nawet kilku milionach złotych za ekskluzywną willę w prestiżowej i cenionej przez mieszkańców lokalizacji. Średnia cena za metr kwadratowy wynosi w granicach 7500 złotych, ale można znaleźć oferty zarówno tańsze, jak i droższe. Podobnie jak w przypadku dużych mieszkań warto szczegółowo obserwować rynek, gdyż różnice w cenie sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych za domy o podobnym układzie.


luksusowe domy Wrocław

Najbardziej pożądane są domy wolno stojące z dużymi ustawnymi działkami znajdujące się w granicach miasta (lub najlepiej w jego atrakcyjnie skomunikowanych częściach). Popularne wśród klientów są również domy w zabudowie bliźniaczej oraz duże luksusowe segmenty. Dużym zainteresowaniem cieszą się również domy do remontu oraz domy na osiedlach deweloperskich.


Oddzielną kategorię na rynku stanowią duże, przestronne wille, z atrakcyjnymi salonami nowoczesną bryłą budynku oraz zadbanym ogrodem. W przypadku tych nieruchomości lokalizacja nie odgrywa już tak dużej roli (choć oczywiście im bliżej miasta taki dom jest usytuowany tym lepiej). Nowoczesne domy z dużymi przeszkleniami, wbudowanymi garażami i systemami smart-home cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza osób młodych oraz fanów IT.


Od czego zależy cena domu?Cena domu zależy od wielu czynników, a kluczowe z nich to:

Lokalizacja - to jeden z najważniejszych czynników wpływających na cenę nieruchomości. Dom położony w centralnej części miasta, w prestiżowej okolicy lub w pobliżu atrakcyjnych miejsc, takich jak parki, sklepy czy szkoły, będzie zazwyczaj droższy niż dom położony na obrzeżach lub w mniej atrakcyjnej okolicy. W przypadku domów szczególne znaczenie ma również sąsiedztwo budynku, poziom hałasu oraz jego najbliższe otoczenie.


Wielkość nieruchomości i typ budynku - cena domu zależy również od jego wielkości. Większe nieruchomości, z większą ilością pokoi, większym ogrodem czy garażem, będą zazwyczaj droższe niż mniejsze domy. Na rynku szczególnie poszukiwane są domy wolnostojące, bliźniaki, rzadziej segmenty. Dom wolno stojący (zwłaszcza nowoczesny projekt) to najbardziej poszukiwana nieruchomość (daje dużo większe poczucie prywatności niż np. segment z małym ogrodem).


Standard wykończenia - wykończenie domu również ma wpływ na jego cenę. Luksusowe wykończenie, takie jak drewniane podłogi, marmurowe blaty czy wysokiej jakości urządzenia, podniosą cenę domu.


Stan techniczny - domy nowe i wybudowane w ostatnich latach zazwyczaj są droższe niż te starsze, wymagające remontu. Stan techniczny domu również wpływa na jego wartość, ponieważ nieruchomości wymagające napraw czy modernizacji będą tańsze.


Rynek nieruchomości - ceny domów zależą również od sytuacji na rynku nieruchomości. W okresach, gdy popyt przewyższa podaż, ceny nieruchomości będą zazwyczaj wyższe.


Podsumowując, cena domu zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja, wielkość, standard wykończenia czy stan techniczny. Warto wziąć pod uwagę również sytuację na rynku nieruchomości oraz dodatkowe korzyści jakie oferuje dom na sprzedaż.


Kupujący na rynku są podzieleni – jedni poszukują tylko nowych budynków (najlepiej w stanie deweloperskim), inni preferują domy z rynku wtórnego do remontu (mają często lepszą lokalizację bliżej centrum miasta i kameralne otoczenie).


Poniżej prezentujemy dane dotyczące domów na sprzedaż w zależności od lokalizacji i typu zabudowy. Najtaniej wychodzą domy szeregowe i segmenty, najdrożej domy wolnostojące zwłaszcza poniemieckie wille w prestiżowych lokalizacjach.


Ceny domów Wrocław

Gdzie kupić dom we Wrocławiu? Najlepsze dzielnice.We Wrocławiu można znaleźć wiele atrakcyjnych dzielnic, w których warto kupić dom. Ostateczny wybór zależy od preferencji i potrzeb kupującego. Niemniej jednak, poniżej przedstawiam kilka najbardziej popularnych i cenionych dzielnic we Wrocławiu:Krzyki - to jedna z najbardziej popularnych dzielnic we Wrocławiu, ze względu na atrakcyjną lokalizację, bliskość centrum miasta oraz liczne tereny zielone. W Krzykach znajdują się również prestiżowe szkoły międzynarodowe oraz centra handlowe. Jest to dzielnica oferująca wysoki standard życia, szczególnie lubiana przez młode osoby oraz obcokrajowców. Popularne osiedla to Borek oraz Ołtaszyn.


Fabryczna - to dzielnica, która dynamicznie rozwija się od kilku lat, dzięki inwestycjom w nowe osiedla mieszkaniowe oraz dużą liczbę obiektów komercyjnych.


Ołtaszyn - to dzielnica zlokalizowana w południowe części Wrocławia, blisko terenów zielonych, takich jak Park Grabiszyński. Ołtaszyn słynie z nowoczesnych osiedli mieszkaniowych oraz prestiżowych szkół.


Śródmieście - to dzielnica zlokalizowana w centrum Wrocławia, charakteryzująca się dużą ilością restauracji, kawiarni i sklepów. Śródmieście to również miejsce, gdzie znajduje się wiele prestiżowych biur oraz firm. We Wrocławiu popularnymi osiedlami w tej dzielnicy są Zalesie, Biskupin oraz Sępolno.


biuro nieruchomości nowe domy

Sprzedaż domów Wrocław – Biuro nieruchomości.Poszukujesz dla siebie domu we Wrocławiu? Planujesz sprzedaż domu? Zapraszamy Cię do współpracy w zakresie sprzedaży domów we Wrocławiu. W ramach wykonywanych usług dla naszych klientów oferujemy:


-rzetelną i profesjonalną wycenę nieruchmości
-wysokiej jakości sesje fotograficzne,
-filmy wideo,
-rzuty 3D i dodatkowe materiały promocyjne
-nowoczesny marketing internetowy na koszt firmy,
-organizowanie prezentacji w dogodnych terminach,
dostęp do dużej bazy klientów kupujących,
-
Zlecenie przyjmujemy pod numerem telefonu: +48-604-978-704.
Zobacz również powiązane artykuły:

Pasywne domy prefabrykowane
Działki budowlane w górach
Zarabianie na nieruchomościach
Sprzedaż nieruchomości Wrocław
agent nieruchomości Wrocław