Gdzie wynająć mieszkanie we Wrocławiu?Przewodnik po najlepszych dzielnicach.W tym tygodniu publikujemy mini przewodnik po najlepszych i najpopularniejszych do życia dzielnicach i miejscach we Wrocławiu. Tekst powstał w oparciu o opinie pośredników oraz samych najemców – wierzymy, że będzie on pomocny w znalezieniu przyjaznego do miejsca życia. W artykule opisano najpopularniejsze dzielnice, gdzie najczęściej pojawiają się mieszkania do wynajęcia. Na jakie zatem dzielnice warto zwrócić uwagę wybierając dla siebie miejsce?


1. Krzyki – popularne wśród młodych i rodzin z dziećmi.


Jest kilka czynnników przez które Krzyki wygrywają z innymi dzielnicami. Po pierwsze rozbudowane, nowowczesne osiedla ze świetną komunikacją do centrum. Na Krzykach powstaje najwięcej inwestycji deweloperskich a sama dzielnica ma "nowszą" zabudowę w porównaniu do innych części miasta (zwłaszcza zabytkowego centrum).


Duże przestronne wnętrza wykończone wysokiej jakości materiałami, zadbane części wspólne, przestronne balkony i podziemne miejsca parkingowe przyciągają młode osoby pragnące mieszkać w komfortowych wnętrzach. Odległość od centrum ma dla nich mniejsze znaczenie – zadbana okolica, bezpieczeństwo i spokój są ważniejsze.


  Po drugie bardzo dobra komunikacja.  

Dzięki przebudowie ulicy i organizacji szybkich liniin tramwajowych (31, 32, 8) bez problemu dojedziesz praktycznie w każdą część miasta bez większych utrudnień (nie licząc południowej części wokół ul. Zwycięskiej i całego Jagodna). Kolejną rzeczą jest dostęp do parków i duża ilość zieleni. Dzięki przestronnym parkom, skwerom i terenom sportowym Krzyki skutecznie przyciągają młode osoby oraz całe rodziny z dziećmi.


 

Południowe krańce miasta wybierają przeważnie osoby zatrudnione w firmach zlokalizowanych na Bielanach i w okolicach Kleciny. Dla nich dojazd do pracy jest bardzo szybki, a sama rozbudowana infrastruktura osiedli sprawia, że nie muszą udawać się często do ścisłego centrum.


 

Do najczęściej poszukiwanych miejsc należą bliski Krzyki (Huby), okolice Ronda Powstańców Śląskich, Borek, okolice ul. Pięknej i Nyskiej (nowoczesne apartamentowce) , okolice ul. Klimasa oraz Świeradowskiej (Gaj – Strońska i wszystkie jej odnogi).


  Rynek i okolice (od pl.Jana Pawła i pl.Legionów poprzez Podwale aż do Galerii Dominikańskiej).
 

Ta część miasta nadal przyciąga najemców praktycznie każdego typu (obcokrajowców, osoby pracujące jak i studentów). Bliskie sąsiedztwo uczelni wyższych, najlepszych klubów muzycznych i restauracji skutecznie przyciąga osoby pragnące mieszkać w ścisłym centrum. Same Stare Miasto i Rynek jest miejscem wizualnie bardzo atrakcyjnym i znakomicie połączonym z każdym rejonem, co sprawia, że mieszkanie w nim jest naprawdę fajne.


 

Dużym atutem jest również fakt iż Rynek jest sercem Wrocławia i głównym miejscem imprez, więc na spotkania ze znajomymi nie masz daleko i odpada konieczność długich nocnych powrotów z imprez. Mieszkanie w Rynku to równiez gratka dla miłośników tradycyjnych wnętrz w zadbanych kamienicach z niepowtarzalnym widokiem na lokalne zabytki. Ta część miasta zwyczajnie tętni życiem 24 godziny na dobę– dosyć ciężko opisać to w jednym artykule ;-)


Legnicka i boczne ulice.

Również dobre miejsce dla ludzi ceniących dobrą komunikację i życie w centrum. Mieszkania w tej okolicy cieszyły się zawsze uznaniem najemców z kilku względów. Rejon ten jest usytowany stosunkowo blisko Rynku i Starego Miasta, znakomicie połączony oraz gwarantujący sprawny dojazd do firm zagranicznych usytuowanych w zachodniej części miasta. Obecnie w rejonie tym powstało sporo nowoczesnych apartamentowców na które warto zwrócić uwagę. Jeśli zależy Ci szybkiej komunikacji z lotniskiem i jednocześnie z centrum miasta.


Śródmieście i pl.Grunwaldzki.

Pl. Grunwaldzki i okoliczne ulice to zdecydowanie najpopularniejsze miejsce do poszukiwań mieszkania wśród zamiejscowych osób. Wrocław jest miastem studenckim i sporo osób kojarzy właśnie ten rejon z czasów studiów lub celuje w niego pod wynajem co niekoniecznie jest długofalowo dobrym rozwiązaniem. Mieszkanie tuż przy samym pl.Grunwaldzkim (który jest ruchliwym i głośnym miejscem) jest fajne, jeśli zaczynasz studia i zależy Ci na bezpośrednim sąsiedztwie uczelni lub (lub miejsca pracy), ale długofalowo najemcy zmieniają to miejsce zamieszkania. Dzieje się tak z kilku powodów. Mieszkania w tej części miasta należą do najdroższych i wynajęcie pojedynczego pokoju przekracza często 1000 zł przez co wielu najemców woli dołożyć kilkaset złotych więcej i wynająć ze znajomymi całe mieszkanie nieco dalej od tego rejonu.


 

Dwa – ta część miasta posiada starą zabudowę i mieszkanie w kamienicy z ogrzewaniem elektrycznym (lub na węgiel co do dzisiaj się zdarza!) jest na długą metę męczące. Do tego dochodzą problemy z parkowaniem samochodów w podwórkach kamienic i ogólnie głośne sąsiedztwo. Jeśli zależy Ci koniecznie na mieszkaniu blisko uczelni fajną opcją są osiedla zbudowane tuż przy ul. Jaracza, Zakładowej i Reja. - znakomicie skomunikowane położone wzdłuż zieleni. Kameralną i cenioną częścią Wrocławia są też dzielnice usytuowane wzdłuż ulicy Olszewskiego ( Biskupin i Sępolno).


  Psie Pole – niedoceniane miejsce z dobrą komunikacją.
 

Analogicznie jak w przypadku południowych dzielnic tę część Wrocławia wybierają osoby pracujące blisko północnych krańców miasta oraz w okolicznych miejscowościach (np Długołęka). W ostatnich latach dzielnica ta bardzo się rozbudowała, a inwestycje w przebudowę dróg bardzo przyspieszyły komunikację z pl. Grunwaldzkim i centrum miasta. Mieszkania zlokalizowane na Psim Polu są też dużo bardziej przystępne cenowo niż te zlokalizowane bliżej centrum lub na Krzykach.


 

Jako doświadczona agencja nieruchomości posiadamy rozbudowaną bazę mieszkań do wynajęcia. Współpracujemy z osobami prywatnymi szukającymi sprawdzonych najemców jak i firmami potrzebującymi zakwaterować pracowników. Zapraszamy do współpracy. Odpowiemy na każdą propozycję biznesową. Poszczególne oferty dostępne są pod poniższym linkiem.


   

Biuro nieruchomości Wrocław


Zajmujemy się profesjonalną obsługą rynku nieruchomości od 2009 roku. Naszę specjalnością jest sprzedaż i wynajem mieszkań z rynku wtórnego oraz nieruchomości luksusowe. Współpracujemy z klientami z Polski i z zagranicy. Interesuje Cię praca z solidną i sprawdzoną agencję nieruchomości? Zadzwoń pod numer: +48-604-978-704.