Nieruchomości luksusowe – Apartamenty Wrocław.nieruchomości luksusowe

Apartamenty i rezydencje to szczególnie pożądany przez klientów typ nieruchomości. Dzięki szerokiej dostępności materiałów budowlanych z zagranicy, unikalnym projektom architektonicznym oraz komputerowym technikom wizualizacji wnętrza . coraz więcej osób decyduje się na zakup i wykończenie stylowego apartamentu w centrum miasta lub na kameralnym, zadbanym osiedlu. Co wyróżnia apartamenty od zwykłych mieszkań? Najczęściej jest to lokalizacja oraz układ mieszkania.


nowoczesne mieszkania

Rynek nieruchomości premium.


 

Idealny apartament to nieruchomość o powierzchni ponad 100m2, posiadająca unikalne wykończenie oraz specyficzny układ pomieszczeń (zazwyczaj jest to układ duży salon+ trzy odrębne sypialnie, osobna łazienka połączona z sypialnią , oddzielne garderoby i ekspozycja na zabytkową część miasta. Dodatkowym jej atutem jest również duży taras/ balkon z widokiem panoramicznym na miasto oraz dedykowane zamykane miejsca garażowe.


 

W praktyce takie nieruchomości występują niezwykle rzadko; w Polsce mianem apartamentów nazywa się najczęściej dobrze wykończone mieszkania usytuowane w nowym budownictwie. Mianem apartamenty zwykło nazywać się praktycznie każdy duże mieszkanie deweloperskie lub wyremontowane mieszkania w kamienicach.


 

Prawdziwy apartament gwarantuje zapewnia komfortowe, intymne i bezpieczne życie w samym centrum miasta. Są to nieruchomości zlokalizowane w prestiżowych lokalizacjach, przeznaczone dla osób ceniących sąsiedztwo i bliskość Starego Miasta; dobrą komunikację z każdym rejonem miasta oraz kulturalne sąsiedztwo.


 

Z tego względu nieruchomości tego typu są często nabywane przez obcokrajowców, przedstawicieli wolnych zawodów oraz osoby które traktują zakup apartamentu jako alternatywę dla domu pod miastem (oszczędność czasu). Dużym udogodnieniem w korzystaniu z apartamentów są zaawansowane systemy Smart Home ( pozwalające sterować elementami funkcjami mieszkania w zdalny sposób) oraz osobisty system Concierge.


 

Na rynku pojawia się coraz więcej nieruchomości klasy premium- oferujących zarówno konwencjonalne apartamenty jak i nietypowe z dużymi tarasami i widokiem panoramicznym na miasto. Projektowane przez profesjonalnych architektów wyróżniają się znacznie od innych nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż. Co więcej apartamenty i rezydencje są projektowane jako reprezentacyjne nieruchomości w których używa się bardzo wyszukanych materiałów budowlanych oraz rozwiązań architektonicznych. Funkcja reprezentacyjna dominuje nad funkcją użytkową (choć obie naturalnie nie wykluczają się wzajemnie).


 

Podłogi z drewna eukaliptusowego, niszowe powłoki ścian (kaolin, kamień egzotyczny, farby specjalistyczne), punktowe podświetlenie leedowe czy też systemy inteligentnego domu to tylko niektóre elementy jakie możemy znaleźć we wnętrzach takich mieszkań. Plusem luksusowych apartamentów oraz rezydencji jest również wyraźny podział na część dzienną oraz prywatną przeznaczoną dla właścicieli.


Niska podaż prawdziwych apartamentów i rezydencji sprawia, że są towarem bardzo poszukiwanym na rynku. Ich zakup jest często bardzo trafną inwestycją która zarabia podwójnie w czasie: na wynajem oraz na wzroście wartości w czasie.


 

Ten drugi element dotyczy zwłaszcza komfortowych penthousów (apartamentów z tarasem na ostatniej kondygnacji) usytuowanych w centrach miast lub przestronnych apartamentów w odrestaurowanych kamienicach w centrach miast. Ich niespotykane usytuowanie, widoki panoramiczne oraz wykończenie sprawiają, że są towarem nabywanym zarówno przez osoby zamożne jak i przez firmy jako reprezentacyjne siedziby.


 

Nowym trendem na rynku jest również zakup nieruchomości pod tzw wynajem dobowy. Inwestor sam wykańcza nieruchomość i oddaje w zarządzanie najmem firmie zewnętrznej. Firma poszukuje najemców na apartamenty oraz dba o jej utrzymanie. Pod koniec każdego miesiąca wypłaca inwestorowi zysk z wynajmu mieszkania.


luksusowe domy i rezydencje

Rezydencje i ekskluzywne domy na sprzedaż.


 

Osobnym segmentem rynku nieruchomości szczególnie poszukiwanym przez klientów są rezydencje oraz luksusowe domy dobrze skomunikowane z centrami miast. Analogicznie jak w przypadku penthousów interesują się nimi zarówno osoby prywatne jak i firmy ( reprezentacyjne domy oraz rezydencje są często przekształcane na siedziby firm). Przynależne do nich rozległe tereny rekreacyjne pozwalają na wypoczynek z dala od zgiełku miasta lub organizacje prywatnych przyjęć w gronie najbliższych znajomych.


 

Ich dodatkowym atutem jest możliwość kreowania okolicznych terenów (architektura krajobrazu), prywatne baseny oraz możliwość parkowanie znacznej ilości pojazdów (w przeciwieństwie do apartamentów w nowym budownictwie, gdzie ilość miejsc jest ściśle określona).


 

Co ciekawe – zakup takiego obiektu z rynku wtórnego oraz późniejszy remont jest często tańszy niż wybudowanie analogicznego obiektu od podstaw (zwłaszcza przy uwzględnieniu ceny działki oraz cenach prac budowlanych i wykończeniowych).


 

W każdym przypadku właściciele luksusowych nieruchomości cenią sobie prywatność, bezpieczeństwo oraz przyjazne sąsiedztwo.


 

Poszukiwania luksusowych apartamentów i domów na sprzedaż. 

Jako niezależny doradca możemy zaproponować Państwu możliwość współpracy przy poszukiwaniach dochodowych apartamentów do codziennego użytku lub jako inwestycja pod wynajem. Posiadamy bogaty zbiór nieruchomości (również tych niepublikowanych w internecie). Współpracę z naszymi klientami rozpoczynamy od indywidualnego spotkania gdzie szczegółowo omawiamy Państwa wymagania w stosunku do nieruchomości.


  Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą apartamentów z tarasami:  

Doradztwo przy zakupie mieszkań i apartamentów. 

Zapraszamy Państwa do odwiedzin naszej strony www.nieruchomosci-wroclaw.net gdzie regularnie publikujemy najnowsze oferty sprzedaży komfortowych mieszkań. Przyjmujemy również zlecenia poszukiwań od klientów z Polski i zagranicy. Doradzamy przy zakupie mieszkań z rynku wtórnego i pierwotnego. Zadzwoń i spytaj o pełną ofertę ze strony naszej firmy: +48-604-978-704.


agent nieruchomości Wrocław

Co wyróżnia naszą firmę?  ponad 10 letnie doświadczenie na rynku i setki przeprowadzonych transakcji,
bardzo dobry marketing nieruchomości w Polsce i za granicą,
wysokiej jakości zdjęcia i filmy panoramiczne (4K ++),
znajomość poszczególnych dzielnic i topografii miasta,
bardzo dobre opracowanie mechanizmu zawierania transakcji,
doświadczenie w pracy z klientami z Polski i z zagranicy,
atrakcyjne stawki prowizyjne,