Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu?gdzie kupić mieszkanie

Artykuł powstał jako odpowiedź na pytanie bardzo często zadawane przez klientów naszej firmy: gdzie najlepiej kupić mieszkanie we Wrocławiu? Cóż, to złożona kwestia, ale bardzo chętnie podzielimy się z Państwem informacjami. Zanim przejdziemy do omówienia dokładnych lokalizacji w mieście warto szczególnie dokładnie ustalić sposób finansownia nieruchomości oraz związane z nim koszty. Dlaczego jest to istotne? Z dwóch względów. Po pierwsze: bardzo często różnica w cenie nieruchomości np. o 20 000 zł pozwala nabyć mieszkanie w dużo lepszym standardzie oraz w lepszym typie budownictwa.


Sytuacja ta działa również w drugą stronę: osoby lubiące remontować mieszkania i projektować je według swojego gustu bardzo często wybierają tańsze nieruchomości,bo nie chcą płacić za standard ,którego nie akceptują i który im się nie podoba. Jeśli poszukujesz mieszkania na rynku wtórnym, poproś wcześniej o przykładową wycenę transakcji kancelarię notarialną. Po drugie: godząc się np. na rezygnację z programu „mieszkanie dla młodych” często możesz nabyć nieruchomość bliżej centrum miasta. Finansowanie będzie nieznacznie droższe ale za to oszczędzisz na ciągłych dojazdach do pracy i staniu w korkach, co ma szczególne znaczenie dla osób wykonujących mobilne zawody (np. manager, przedstawiciel handlowy, przedsiębiorca).


Krzyki podobają się klientom ze względu na dużą ilość zieleni, bardzo dobrą komunikację z centrum miasta oraz na kameralną zabudowę i dużą ilość nowych inwestycji deweloperskich. Wybierane są zarówno przez rodziny z dziećmi oraz przez osoby indywidualne. Dodatkowym atutem jest bliska obecność wyższych uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Bankowej. Wśród kupujących mieszkania dla siebie i pod wynajem szczególnym zainteresowaniem cieszą się okręgi: Borek oraz Gaj. Plusem dzielnicy są również dwa spore parki (Skowroni i Południowy) pozwalające aktywnie spędzać czas.


Najładniejsze dzielnice Wrocławianajładniejsze osiedla Wrocławia

W ostatnich latach Krzyki bardzo się rozwinęły i na dzielnicy powstało wiele nowoczesnych osiedli z zadbanymi częściami wspólnymi i lokalami użtkowymi. Jest to widoczne szczególnie w dzielnicach Tarnogaj, Ołtaszyn, Gaj i Klecina, gdzie pojawiły się unkalne budynki ze świetnie zaprojektowaną zielenią. Krzyki wygrywają również szybką komunikacją miejską (tramwaj 32 i 31) oraz bliskim dostępem do autostrady A4.


Krzyki cieszą się również dużą popularnością wśród obcokrajowców. Osoby z zagranicy doceniają bezpieczeństwo, dużą ilość zieleni oraz wysoki poziom szkół zagranicznych.


Sporym zainteresowaniem cieszy się również dzielnica Fabryczna, a ściślej odnogi ul.Legnickiej. Bliska odległość do Rynku, szybka komunikacja oraz rozbudowana infrastruktura (szkoły, przedszkola, centra handlowe) oraz bliska obecność dużych firm.


kamienice nadodrze

Śródmieście- kraina wynajmu i kamienic. Śródmieście ( a zwłaszcza okolice pl.Grunwaldzkiego) wybierane są przez osoby rozpoczynające studia oraz szukających dochodowych mieszkań pod wynajem. Choć ostatnie zależność nie jest do końca prawdziwa,bo są bardziej dochodowe lokalizacje we Wrocławiu to jednak jest to nadal bardzo popularne miejsce wśród klientów kupujących mieszkania. Szczególnym zainteresowaniem cięszą się kamienice wokół pl.Grunwaldzkiego oraz ul. Sienkiewicza i Nowowiejska. To właśnie tutaj można znaleźć przepiękne, przestronne i dobrze zachowane mieszkania w kamienicach, z wszystkimi ich zaletami – wysokimi stropami, wykuszami,dużymi okiennicami, oryginalną drewnianą podłogą oraz stolarką drzwiową. Wśród kupujących mieszkania na Śródmieściu dużym zainteresowaniem cieszą się również okolice kampusu Politechniki Wrocławskiej.Najdroższą częścią Śródmieścia są: Biskupin, Sępolno oraz Zalesie.kamienice Wrocław

Dzielnicą, która zmieniła się jednak najbardziej w czasie we Wrocławiu jest Stare Miasto. Choć Rynek i jego okolice zawsze były doceniane przez inwestorów i rozwijane w czasie, w ostatnich latach powstało tu wiele interesujacych lokalizacji (zarówno nowych inwestycji deweloperskich jak i projektów rewitalizacji kamienic). Pięknie prezentują się nowoczesne apartamentowce wzdłuż Odry, tereny na Kępie Mieszczańskiej oraz kamienice w centrum miasta. Stare Miasto oferuje najciekawsze nieruchomości dla klientów zainteresowanych nowoczesnymi penthousami z widokiem panoramicznym.


Wśród młodych ludzi oraz małżeństw coraz bardziej popularna staje się również dzielnica Psie Pole. Dzięki licznym inwestycjom deweloperskim, poprawionej komunikacji z centrum miasta (tylko 20 min do pl.Grunwaldzkiego!) oraz dużej ilości zieleni młode osoby bardzo chętnie kupują tam mieszkania. Zaletą tej dzielnicy są również niskie ceny nieruchomości (nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych w porównaniu do innych części Wrocławia). Dwupokojowe, rozkładowe mieszkanie w nowym budownictwie o powierzchni 50m2 można nabyć już za 250 000 zł (choć zdarzają się również niższe ceny). Mieszkań w tej dzielnicy nie kupuje się jako inwestycja pod wynajem dlatego jest to bardzo spokojna i cicha część miasta.apartamenty Wrocław

Zamożni klienci oraz obcokrajowcy chętnie interesują się również luksusowymi apartamentami w obrębie starego miasta. Popularne są zwłaszcza apartamenty z dużymi tarasami lub z widokiem panoramicznym na miasto. Nieruchomości tego typu można wynająć nawet za 10 000 zł miesięcznie, a z racji lokalizacji i standardu wykończenia pratycznie nie tracą na wartości tak jak standardowe nieruchomości (więcej o cenach mieszkań i rynki nieruchomości możesz poczytać w cyklicznie przygotowywanych raportach przygotowywanych przez NBP.Nieruchomości we Wrocławiu cieszą się również dużym zainteresowaniem pod względem inwestycyjnym. Ponieważ 1 na 6 mieszkańców Wrocławia jest studentem bardzo wiele mieszkań jest kupowanych jako inwestycja przynosząca regularne i pewne źródło zysku. Pozytywnym czynnikiem zachęcającym inwestorów są również stabilne ceny mieszkań. Osoby niemające czasu zajmować się wynajmowaniem nieruchomości bardzo chętnie korzystają z usługi zarządzania najmem przez firmy zewnętrzne.dzielnica Ołtaszyn

Dzielnicą zyskującą na popularności jest również Ołtaszyn. Część miasta (niska kameralna zabudowa + osiedla domków jednorodzinnych), w której powstało wiele nowych inwestycji deweloperskich oraz kameralnych pubów i restauracji. Dzielnica tętni życiem - atrakcyjna szczególnie dla osób pracujących zdalnie oraz na południu Wrocławia. Jej dużym atutem jest bezpośrednie sąsiedztwo odiedli domów jednorodzinnych. Dodatkowym atutem jest bliski dojazd do renomowanych szkół zagranicznych.W jakich lokalizacjach szukać dla siebie mieszkania, aby nie stracić pieniędzy w czasie?

Na jakie elementy nieruchomości i transakcji zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?

Jak znaleźć dochodową nieruchomość i drogo wynająć mieszkanie?

Jak znaleźć atrakcyjną nieruchomość poniżej wartości rynkowej

Szczegółowe informacje uzyskają Państwo pod numerem telefonu lub poprzez formularz kontaktowy w dziale kontakt. Informujemy również, że nasza firma cały czas aktywnie poszukuje nieruchomości na sprzedaż.

agent nieruchomości Wrocław