Najem mieszkania w dużym mieście. Jak bezpiecznie wyszukać i wynająć mieszkanie?


Wynajmowanie mieszkania w dużym mieście może być trudne i stresujące, zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia w tej dziedzinie. W poniższym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci wynająć mieszkanie bezpiecznie i w komfortowy sposób wynająć mieszkanie.


jak bezpiecznie wynająć mieszkanie?


Poszukiwanie mieszkania pod wynajem.Wybierz odpowiednią lokalizację Przed wynajęciem mieszkania ważne jest, aby wybrać odpowiednią lokalizację. W dużych miastach rozpiętość cenowa między mieszkaniami jest bardzo duża stąd nie zawsze warto wynajmować drogie mieszkania w centrum zwłaszcza jeśli większość czasu spędzasz w pracy. Przede wszystkim zwróć uwagę na bezpieczeństwo i poziom przestępczości w okolicy. Sprawdź również dostępność transportu publicznego i bliskość sklepów, szkół, aptek i innych udogodnień. Prze podjęciem decyzji warto osobiście obejrzeć okolicę.


Znajdź wiarygodne źródło ofert wynajmu Istnieje wiele sposobów na znalezienie mieszkania do wynajęcia, ale nie wszystkie źródła są równie godne zaufania. Najlepiej skorzystać z renomowanych serwisów internetowych, takich jak np. OLX, Otodom czy Morizon, gdzie oferty wynajmu są moderowane i weryfikowane. Można również skorzystać z pomocy agencji nieruchomości. Ważna podpowiedź: nigdy nie płać za prezentacje nieruchomości oraz żadnych rezerwacji przed spotkaniem.Uczciwy wynajmujący oraz pośrednik nigdy nie uzależnia spotkania lub podania adresu od zapłaty.


Dokładnie przejrzyj ofertę Kiedy już znalazłeś ofertę, która Cię interesuje, dokładnie ją przejrzyj. Zwróć uwagę na koszty wynajmu, warunki umowy, czas jej zawarcia, dodatkowe opłaty oraz terminy płatności. Upewnij się, że wszystko jest jasne i zrozumiałe.

Sprawdź stan techniczny mieszkania Przed podpisaniem umowy na wynajem warto dokładnie obejrzeć mieszkanie i sprawdzić jego stan techniczny (ma to szczególne znaczenie również w przypadku drogich apartamentów, gdzie naprawy są często bardzo drogie). Upewnij się, że nie ma żadnych ukrytych uszkodzeń, takich jak wilgoć, pleśń czy niesprawne instalacje (np. przeciekające zlewy i prysznice).


Mieszkania do wynajęcia – o czym pamiętać wynajmując mieszkanie?Szukaj zaufanego agenta nieruchomości Pierwszym krokiem do wynajęcia bezpiecznego mieszkania jest znalezienie zaufanego agenta nieruchomości. Zadaniem agenta jest pomóc Ci w znalezieniu mieszkania zgodnego z Twoimi wymaganiami oraz udzielenie Ci informacji na temat rynku nieruchomości i najnowszych trendów. Przed wyborem agenta warto dokładnie sprawdzić jego referencje i opinie innych klientów. Dużym atutem agencji nieruchomości jest posiadanie zadbanych mieszkań, w wysokim standardzie wykończenia, przeznaczonych na wynajem długoterminowy. Wiele z agencji nieruchomości posiada mieszkania i domy poniżej aktualnych cen ofertowych, gdyż właścicielom nieruchomości zależy na wynajmie na długi okres czasu. Oferty z biur nieruchomości są zazwyczaj objęte usługą zarządzania najmem, stąd najemca nie musi np. osobiście usuwać usterek.


Dokładnie przeczytaj umowę najmu Przed podpisaniem umowy najmu warto dokładnie przeczytać jej warunki oraz postanowienia. Upewnij się, że w umowie zawarte są wszystkie istotne informacje, takie jak okres najmu, wysokość czynszu, warunki rozwiązania umowy oraz obowiązki najemcy i wynajmującego.


Obecnie nie warto również podpisywać umów na zamknięty okres najmu (tzn bez możliwości wypowiedzenia). Zapis ten bardzo komplikuje najem i jest przyczyną wielu konfliktów zwłaszcza, że właściciele wiążą go np. z karą umowną. Nigdy nie wiesz z jakiego powodu zrezygnujesz z wynajmu stąd standardowy okres wypowiedzenia np.2 miesiące powinien być wystarczający dla właściciela. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości,lub treść poszczególnych paragrafów jest dla Ciebie niezrozumiała- skonsultuj się z prawnikiem.


Poproś o referencje poprzednich najemców Jeśli wynajmujący jest gotowy udostępnić Ci kontakt do poprzednich najemców, warto skorzystać z tej możliwości i porozmawiać z nimi o ich doświadczeniach. Pozwoli Ci to poznać zalety i wady mieszkania oraz zorientować się, jakie problemy mogą pojawić się podczas wynajmu. Nigdy nie wynajmuj mieszkania (i nie wpłacaj pieniędzy) od osoby, która nie jest właścicielem lub pełnomocnikiem.


Zadbaj o ubezpieczenie mieszkania Ubezpieczenie mieszkania jest ważne nie tylko w przypadku kradzieży czy zalania, ale także w sytuacji, gdy przechowujesz w nim drogocenne przedmioty lub sprzęt elektroniczny.Na koniec – warto na spokojnie podejść do tematu wynajmu. Wiele ofert szybko staje się nieaktualnych, ale z drugiej strony musisz mieć czas, aby w komfortowy sposób przeprowadzić transakcję.Biuro nieruchomości Wrocław.Zajmujemy się wynajem nieruchomości we Wrocławiu już ponad 8 lat. Zapraszamy Państwa do współpracy zarówno przy wynajmie nieruchomości jak i przeglądania naszych najnowszych ofert w serwisie internetowym Nieruchomosci-Wroclaw.Net. Współpracujemy z klientami z Polski i z zagranicy.
Podoba Ci się nasza strona? Poleć nas znajomym i pomóż im znaleźć atrakcyjne mieszkanie:Zlecenia przyjmujemy pod numerem telefonu: +48-604-978-704


Popularne w serwisie

Popularne w serwisie

  Zarabianie na mieszkaniach   Wynajem nieruchomości 2022
  Wynajem domów Wrocław   Sprzedaż nieruchomości Wrocław