Wynajem mieszkania dla klientów zagranicznych przez biuro nieruchomości.Coraz większa ilość obcokrajowców w Polsce sprawia, że wynajem dla klientów zagranicznych staje się bardzo popularny. Zainteresowaniem cieszą się zarówno małe mieszkania do wynajęcia jak i duże domy. Popularną formą najmu dla obcokrajowców jest również najme krótkoterminowy.


wynajem nieruchomości dla klientów zagranicznych


 • Ukrainy,

 • Korei Południowej (największy zagraniczny inwestor w 2022 r.),

 • Niemiec i Stanów Zjednoczonych,


 • 1. Przygotowanie mieszkania.


  Po pierwsze przygotuj odpowiednio mieszkanie pod wynajem. Nieruchomość powinna być starannie wysprzątania, opróżniona ze starych mebli oraz rzeczy osobistych. W zależności od rodzaju najemcy oraz charakteru częstą sytuacją jest doposażanie nieruchomości (zakup dodatkowych mebli lub przebudowa mieszkania/domu).


  Biorąc pod uwagę ceny najmów dla firm oraz ich długotrwały charakter często jest to bardzo opłacalne dla właścicieli mieszkań. Tak naprawdę każdy nakład na nieruchomość zwiększający jej atrakcyjność przekłada się potem na wyższą cenę najmu. Ważną kwestią, która będzie rzutowała na cały wynajem w czasie przygotowanie mieszkania pod docelowego najmcę (pracowników, rodzinę z dziećmi lub managera firmy zagranicznej).


  2. Umowa najmu z klientem zagranicznym.


  Najważniejszą kwestią przy wynajmie nieruchomości jest weryfikacja tożsamości najemcy. Wynajem powinien być zawarty w formie pisemnej po uprzednim okazaniu dokumentów (paszport lub karta pobytu).


  Umowa najmu powinna być przygotowana przez kancelarie prawną i przetłumaczona na język zrozumiały dla najemcy. Najczęstszym błędem właścicieli nieruchomości jest opierania całej transakcji na podstawie umowy ściągniętej z internetu. Dokumenty tego typu zawierają dużo luk i nie chronią wynajmującego. Bardzo często nie jest możliwe podpisanie przez obcokrajowca umowy najmu okazjonalnego stąd konieczne są inne zabezpieczenia na rzecz właściciela nieruchomości. Dochody z poszczególnych nieruchomości dla klientów zagranicznych to często kwoty rzędu kilkuset tysięcy złotych rocznie, stąd warto doprecyzować poszczególne zapisy oraz odpowiedzialność poszczególnych stron umowy.


  Reasumując:

 • tożsamość stron (potwierdzoną dokumentami)
 • główne postanowienia oraz terminy
 • protokół zdawczo - odbiorczy - opisujący stan przekazania nieruchomości

 • 3. Poszukiwania najemców z zagranicy.


  Jeśli zależy Ci na najemcy z zagranicy umieść ogłoszenie w języku angielskim. Wbrew pozorom ogłoszenia tego typu są szybko znajdowane zarówno bezpośrednio przez firmy jak i pełnomocników. W ogłoszeniu ważną rolę odgrywa rzut techniczny oraz film z wnętrza mieszkania.


  Pierwszy pozwala na zapoznanie się z wymiarami pokoi oraz możliwością własnego umeblowania (jeśli masz możliwość przygotuj profesjonalny rzut 3D taki jak poniżej). Film z wnętrza pozwala potenjcalnemu klientowi na zapoznanie się z nieruchomością w sposób zdalny. Ma on szczególne znaczenie w przypadku dużych nieruchomości, gdzie pojedyńczymi kadrami ciężko pokazać całę wnętrze.


  profesjonalny rzut mieszkania

  Poszukując najemcy z zagranicy warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji. Biura nieruchomości

  Ile trwa wynajem i znalezienie klienta z zagranicy?


  Poszukiwania najemcy trwają od kilku dni (w przypadku małych mieszkań w dużych miastach) do kilku tygodniu (w przypadku dużych domów). Czas oczekiwania na lokatora zależy również w dużej mierze od pułapu cenowego w jakiej znajduje się nieruchomość jak i docelowego klienta. Tutaj warto postawić szczególnie na firmy, gdyż jeden najemca potrafi wynajmować dom/mieszkanie nawet kilka lat z rzędu.

  Dzięki dopracowaniu nieruchomości w wyposażeniu i detalach zwiększa sie jej atrakcyjność w oczach klienta.

  wynajem nieruchomości dla klientów zagranicznych

  4. Wynajem mieszkania dla obcokrajowców.


  Bardzo ważnym aspektem wynajmu mieszkania dla obcokrajowców jest znajomość ich zwyczajów oraz kultury. Poznanie zwyczajów poszczególnych grup najemców pozwoli uniknąć potencjalnycj konflików i nieporozumień. Przykładowo: nie wszyscy najemcy będą potrzebowali mebli i wyposażenia - w Niemczech lub Wielkiej Brytanii standardem jest wynajem bez mebli, skolei klienci z Azji cenią sobie prywatność i nie lubią odwiedziń w domu zwłaszcza tych niezapowiedzianych.


  Ważną kwestią dla wszystkich najemców jest również szybka naprawa usterek i dobry stan techniczny mieszkania. Powtarzające się awarię są dla nich irytujące i często potrafią zmienić nieruchomość na droższą aby zwiększyć komfort mieszkania.


  5. Agencja nieruchomości - oferta współpracy.


  Jeśli nie chcesz samodzielnie zajmować się wynajmem nieruchomości, prowadzić prezentacji i negocjacji z firmą możesz złożyć zlecenie do agencji nieruchomości takiej jak nasza. Zajmujemy się kompleksową obsługą i zarządzaniem najmem mieszkań we Wrocławiu oraz w bliskim sąsiedztwie miasta. Współpracujemy z klientami z USA, Europy i Azji. Wynajmujemy nieruchomości we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie.


  Kontakt do agencji nieruchomości:

  +48-604-978-705
  +48-538-441-222 - klienci zagraniczni  Podobne artykuły w serwisie: 
  Wynajem nieruchomości Wrocław   Sprzedaż mieszkań do remontu    Rynek nieruchomości 2022